Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Tábor chce zavést pravidelné pořádání farmářských trhů

zelenina
Jihočeský Tábor hodlá pravidelně zavést takzvané farmářské trhy. Jak agentuře Mediafax řekl starosta Jiří Fišer (T2020), nyní se hledá vhodná lokalita pro konání akce, a také provozovatel, který by si organizování akce vzal pod svou správu.

Radnice předpokládá, že by se farmářské trhy mohly konat šest až sedmkrát do roka, pravděpodobně Na Sídlišti nad Lužnicí, v lokalitě odpočinkové zóny Komora.

REKLAMA

“Kdybychom tuto akci umožnili někde v centru či u centra města, byl by zde problém s parkováním, zajištěním sociálního zařízení a podobně. Areál Komory se zdá zatím jako nejvhodnější,“ uvedl starosta.

Město chce nyní hledat provozovatele trhů, kterému by přispělo na energie. “Mohlo by jít o částku 20 000 korun. Zbylé náklady by uhradil provozovatel, který by zajistil i další potřebné náležitosti.

Radní by s provozovatelem uzavřeli dvouletou smlouvu s dvouletou opcí, tedy celkově na čtyři roky. Trhy by se měly konat od dubna do října a prodejci by tam nabízeli zeleninu, ovoce, drůbež, nebo třeba bio potraviny.“Předpoklad je, že by tam mohlo být asi 20 stánků s farmářským a pěstitelským sortimentem. Věříme, že bychom tím přilákali dostatečné množství lidí nejen z Tábora, ale především z jeho okolí, z různých městysů, vesnic a vesniček,“ dodal Jiří Fišer.

Radnice nyní bude sbírat nabídky, které pak vyhodnotí. První farmářský trh by se tak mohl konat už letos na jaře.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA