Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Rostoucí ceny pohonných hmot zvedají zájem řidičů o LPG

auto_lpg

Výrazně rostoucí ceny pohonných hmot dohání stále více českých řidičů k přestavbě vozidel na LPG pohon. Zvýšené odběry hlásí také český dodavatel paliva LPG, společnost Flaga."Poptávka motoristů po LPG neustále roste, počet přestaveb automobilů nyní trhá rekordy. Zvýšený zájem zaznamenává i společnost Flaga.

REKLAMA

Od září, kdy začala výrazněji růst cena ostatních pohonných hmot, se zvýšil odběr LPG na námi provozovaných čerpacích stanicích oproti minulému roku o 26 procent. To je ve srovnání s předcházejícími meziročními růsty, které jsou v průměru pětiprocentní, značný rozdíl," uvedl obchodní ředitel společnosti Flaga Ľubomír Žiak.Podle něj růst poptávky po jejich plynu je kromě rostoucích cen ostatních paliv způsoben také preferencemi motoristů, kteří chtějí tankovat pouze kvalitní LPG, zabezpečují bezproblémový provoz a šetřící náklady na servis palivového systému automobilu. "Takovýmto plynem naše LPG bez pochyby je – kromě kontroly jakosti ze strany České obchodní inspekce má naše společnost nastavené také pravidelné kontroly a postupy, díky nimž je nejvyšší kvalita vždy zaručena," dodal Žiak.Společnost Flaga je největším dodavatelem paliva LPG v České republice.

Nabízí kompletní řešení pro vytápění a ohřev rodinných domů a podnikatelských objektů, poskytuje zdroj energie v podobě zkapalněného plynu v široké škále tlakových lahví a provozuje síť 60 čerpacích stanic pro automobily s pohonem na LPG. Společnost sídlí v Hustopečích, své sklady má i v Praze, Plzni a Opatovicích nad Labem. Na českém trhu působí od roku 1993, kdy vznikla jako dceřiná firma rakouské společnosti FLAGA. Jedničkou se stala po akvizici LPG divize společnosti British Petrol ČR a fúzi se společností Český Plyn v lednu 2007. Flaga je začleněna pod společnost UGI Corporation, jednu z největších společností v USA.

Zdroj: MEDIAFAX

 


 

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informac

Facebook energytv.cz

REKLAMA