Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Budějovické kašny a pítka se chystají na léto

vodne stocne

Hirzova fontána, Ukradené volavky, Chlapec se žábou, Žena u vody nebo třeba Vodní hrátky. I přes karanténní opatření ožívá v těchto dnech jedenáct vodních prvků na různých místech Českých Budějovic. Zaměstnanci společnosti ČEVAK a.s., která spravuje vodohospodářský majetek krajského města, je začali postupně uvádět do provozu tento týden.

REKLAMA

„Všechny kašny postupně čistíme, kontrolujeme jejich technologii, seřizujeme střiky a napouštíme je vodou,“ upřesnil postup prací vedoucí provozního střediska České Budějovice Ondřej Koupal. Doplnil, že jako první se voda krátce po Velikonocích vrátila do kašen Chlapec se žábou a Ukradené volavky v parku Na Sadech.

Postupně budou následovat další. Jako poslední si vodohospodáři už tradičně nechávají Samsonovu kašnu, která je právem dominantou Českých Budějovic. Zde práce potrvají tři dny. „Bazén kašny bude třeba vypustit, vyčistit a znovu naplnit vodou. Technici z ní vyjmou recirkulační zařízení, které v zimě bránilo zamrzání, a naopak spustí filtraci pro letní provoz. Zkontrolují také čerpadla a vymění poškozené žárovky osvětlení,“ popsala mluvčí společnosti Jitka Kramářová.

Součástí údržby, která začne v pondělí 27. dubna, bude i čištění mušle kašny za pomoci vysokozdvižné plošiny. V plné kráse se po zimní přestávce Samsonova kašna představí již ve čtvrtek 30. dubna. „Věříme, že i v této nelehké době udělají tryskající kašny a fontány obyvatelům města radost,“ dodala Jitka Kramářová.

REKLAMA