Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

E.ON od června zdraží plyn pro domácnosti a maloodběratele v průměru o 11,9 procenta

teplo_cena
Energetická společnost E.ON od 1. června zvýší komoditní ceny zemního plynu pro zákazníky z kategorie domácností a maloodběratelů v průměru o 11,9 procenta. Společnost o tom informovala ve své nedělní zprávě.


„Na celkové ceně včetně nákladů na strukturování a distribuci se úprava ceny komodity projeví navýšením ceny o sedm procent,“ uvádí E.ON. Důvodem tohoto nárůstu jsou podle této společnosti dlouhodobě rostoucí ceny komodit na světových trzích.

REKLAMA

ENERGETICKÁ SPOLEČNOST E.ON
Energetická společnost E.ON se zaměřuje na distribuci elektřiny a plynu svým odběratelům. Zaměstnává více než 85 000 pracovníků a v loňském roce realizovala prodej ve výši zhruba 93 miliard eur (2,25 bilionu Kč). V České republice zásobuje elektřinou v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,2 milionu zákazníků, její podíl na trhu je zhruba 20procentní. V oblasti plynu disponuje více než 4000 km dlouhou sítí a zásobuje 110 000 zákazníků v jižních Čechách.


S ohledem na tuto skutečnost již nebylo možno dále držet prodejní ceny ve stávající výši a energetická společnost E.ON byla po jedenácti měsících poprvé nucena zvýšit ceny zemního plynu svým zákazníkům. K poslednímu navýšení ceny pro zákazníky energetické společnosti E.ON došlo k 1. červenci 2010, k 1. lednu 2011 dokonce společnost ceny svým zákazníkům o 4,7 procenta snížila.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA