Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Ministr Chalupa uvolnil 200 milionů korun z programu Zelená úsporám pro veřejné budovy

zelena_usporam

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) uvolnil 200 milionů korun z programu Zelená úsporám na úspory energií ve veřejných budovách. Peníze jsou určené pro žádosti, které byly pozastavené kvůli nedostatku finančních prostředků, sdělil ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí rezortu životního prostředí Matyáš Vitík.

REKLAMA

"Dotacemi budou podporovány budovy sociálního, školského či kulturního sektoru, tedy především školy a mateřské školky, pečovatelské domy pro seniory nebo zdravotnická zařízení," řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a dodal: "Na ministerstvu ani na Státním fondu životního prostředí nepočítáme s tím, že by byly podporovány například rekonstrukce ministerstev nebo jiných státních budov a byrokratického aparátu."Uvolnění peněz umožnila současná aktivní bilance programu Zelená úsporám. Případné další finanční přebytky v programu budou podle vyjádření ministerstva také použity na veřejné budovy. K dalšímu uvolňování by tak podle odhadu mohlo dojít v průběhu července a října 2012.

Program Zelená úsporám je zaměřen na podporu instalací zdrojů na vytápění s využitím obnovitelných zdrojůenergie, ale také investic do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. Byl zahájen 22. dubna 2009 výhradně pro vlastníky rodinných a nepanelových bytových domů a následně od 1. září 2009 byl otevřen také pro panelové bytové domy. Od 19. července 2010 byl rozšířen i na investice do veřejných budov.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook energytv.cz

REKLAMA