Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

VIDEO: BOSCH DIESEL představil infostánek Žabí dům s ekotématikou

bosch_zabi_dum_ikona

Unikátní infostánek s názvem Žabí dům představila v Jihlavě firma Bosch Diesel.  Mobilní infostánek prezentuje drobné projekty spojené s ochranou životního prostředí, které firma souhrnně označuje jako GoGreen. V loňském roce Bosch Diesel takových projektů realizoval například kolem stovky a letos to bude podobné.

REKLAMA

 

 

Název Žabí dům získalo mobilní infocentrum podle obojživelníka, který je symbolem zdravé přírody. Právě ta je pro největšího zaměstnavatele na Vysočině jednou z klíčových hodnot. Firma BOSCH DIESEL dlouhodobě spolupracuje s městem Jihlava a tak se mobilní infostánek představil v rámci dne země pořádaným městem Jihlava.

7_JhP_3

Lidé na příkladu různých typů žárovek nebo solárních panelů konkrétně vidí, jaký vliv na emise oxidu uhličitého má vysoká spotřeba energie. Nebo jsou tu ukázky konkrétních projektů, které ve firmě pomáhají snižovat spotřebu energie. Firmě BOSCH DIESEL se takto podařilo snížit spotřebu energie oproti roku 2007 o šestnáct procent. Lidé si také na šlapacím kole mohou vyzkoušet, jak náročná výroba energie je.

7_JhP_1

Návštěvníci V Žabím domě se nejvíc zajímají o konkrétní aktivity, které dělá firma pro ochranu životního prostředí a také o ukázku solárních panelů. Zkušenosti z mobilního stánku ukazují, že o ekologické aktivity se zajímá především mladá generace.

 


 

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informac

Facebook energytv.cz

REKLAMA