Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

VIDEO: Jihlava nabízí domácí kompostéry, i dva do jedné domácnosti

komposter
Město Jihlava opět poskytuje domácí kompostéry za zvýhodněnou cenu. Občan s trvalým pobytem v Jihlavě nebo v příměstských částech má možnost si na odboru životního prostředí jihlavského magistrátu podat žádost až o dva domácí kompostéry. Žadatel za jeden kompostér zaplatí formou jednorázového ročního nájemného částku 150,- Kč. Po roce přejde kompostér do vlastnictví žadatele.

Kompostéry jsou určeny pro zahrady rodinných domů, zahrádkářské kolonie a chatové oblasti.  Žádat může i předseda společenství vlastníků bytového domu, ke kterému náleží oplocený pozemek.


CO SE HODÍ KE KOMPOSTOVÁNÍ?
Do kompostování se hodí většina rozložitelných odpadů. Vedle posečené trávy, větví a dalšího odpadu ze zahrad i většina odpadů z kuchyně jako slupky, odřezky, skořápky, lógr z kávy, vylouhovaný čaj atp., do kontejneru se ale neukládají např. zbytky masa!. Roštové kontejnery (s čtvercovou podstavou jeden metr a vysoké 80 centimetrů) jsou ze dřeva, po dosloužení je tedy možné je ekologicky zlikvidovat.


Bližší informace – odbor životního prostředí Magistrátu města Jihlavy, ing. David Marek, tel.: 567 167 722, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

REKLAMA


JAK SI PORADIT SE SESTAVENÍM KOMPOSTÉRU VÁM PORADÍ NÁSLEDUJÍCÍ VIDEO!

REKLAMA