Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Vodní kapky se představily na konferenci Fórum 2000

forum_2000_ikona

Ve dnech 9. až 11. října 2011 proběhla v Praze tradičně pod záštitou Václava Havla patnáctá výroční konference Forum 2000. Debat a diskusí o klíčových problémech, kterým čelí naše civilizace, se zúčastnilo přes 120 významných světových osobností, zejména politiků, vědců, náboženských představitelů, podnikatelů a zástupců občanské společnosti. Třídenní konference Forum 2000 se každý rok účastní více než 3.000 pozorovatelů. Mezi nimi jsou především zástupci vlád, akademici, představitelé občanské společnosti, podnikatelé a studenti.

REKLAMA

Konference se zaměřila na vztah právního státu a demokracie. Nakolik nedostatky ve fungování právního státu podkopávají demokracii? Jaký je vztah mezi vládou práva a individuální svobodou? Kde jsou limity státní suverenity a kdy má mezinárodní společenství právo na humanitární intervenci a odpovědnost chránit obyvatelstvo daného státu před vlastní vládou? Tématem konference byla také problematika korupce a organizovaného zločinu.

forum 2000_3

Energie AG Bohemia podpořila a doplnila konferenci Forum 2000 výstavou fotografií charitativního projektu Vodní kapky. Výstava se konala v Rytířském sálu v paláci Žofín a byla vhodným doplněním panelové diskuze na téma Voda: Potenciál spojovat, nebo spíše rozdělovat?

forum 2000_1

Uri Shamir, emeritní profesor, Technion-Israel Institute of Technology, Izrael zahájil panel předpovědí, že voda bude v budoucnu mezi národy buď příčinou konfliktu, nebo spolupráce. Voda má dle jeho názoru potenciál být „mostem k míru“. Uvedl například, že během posledního století došlo kvůli vodě pouze k sedmi menším šarvátkám. Díky koordinaci řízení, společným institucím a obnovenému důrazu na ochranu přírody a technologie, vidí Shamir budoucnost vodní legislativy a dohod mezi Jordánskem a Izraelem optimisticky.

forum 2000_2

Omar Rafai, výkonný ředitel, Forum západní Asie-severní Afrika, Jordánsko zdůraznil, že „voda, jako podstata všeho živého, není pouze nárokem, ale právem“. Navíc je voda tekutinou a neutrální látkou, která nemůže být držena mezi hranicemi, které si vytyčili lidé. Rafai naopak věří, že můžeme „vodu považovat za příčinu regionální spolupráce“. 

Zdroj fotografií: www.forum2000.cz


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook energytv.cz

REKLAMA