Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

EurActiv představuje nejvlivnější osobnosti české energetiky. Její první dámou je Lenka Kovačovská

temelin12

Portál EurActiv.cz koncem září za účasti významných osobností české energetiky představil seznam #EurActory40. Seznamu nejvlivnějších osobností dominují zástupci průmyslové a neziskové lobby. Drtivou většinu tvoří muži, prvenství však patří ženě – náměstkyni ministra průmyslu Lence Kovačovské.

Číst dál...

Cvičení v areálu jaderné elektrárny prověřilo čtyři desítky hasičů

cviceni hasicu JE DUKOVANY

Přes 40 hasičů a 17 hasičských aut přijelo v pondělí ráno se zapnutými majáky do Jaderné elektrárny Dukovany na součinnostní cvičení.

Číst dál...

Nebezpečná předvolební kampaň na komíně elektrárny

chvaletice ikona IUHLI

Chladicí věž elektrárny Chvaletice obsadilo v pondělí ráno 11 aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Protestují proti plánovanému prodloužení provozu elektrárny. Kritici akci označili za předvolební taškařici.

Číst dál...

Energetici ostřelují návrh antifosilního zákona

uhli tezba ikona freeimagescom

Antifosilní zákon ještě ani neprošel připomínkovým řízením a už vyvolává negativní emoce u významných představitelů českých energetických firem a varovně zdvižené prsty odborníků.

Číst dál...

Na konci 30. let přijde energetický kolaps

elektricke napeti

Odborníci varují, že pokud se nestane něco mimořadného, řítí se země bez ohledu na schválenou energetickou koncepci do fatálních problémů s elektřinou. Nejpozději v roce 2040 ji nebude kde v dostatečném objemu vyrobit ani odkud koupit.

Číst dál...

REKLAMA