Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

MPO se nebude kvůli OKD soudit

ministr jan mladek IUHLI ikona

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) oznámilo, že nepodá u insolvenčního soudu žalobu kvůli své neuznané pohledávce vůči společnosti OKD. Podle ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) nebude pozice státu nedomáháním se pohledávky oslabena, protože náklady spojené s uzavíráním dolů mohou být řešeny v rámci schválené reorganizace.

Číst dál...

Hořící haldu uhasí umělé jezero

iUHLI halda hrabuvka vjezd wikipedia petr stefekMísto golfového hřiště bude na haldě v Ostravě-Hrabůvce umělé jezero. Už se napouští. Než bude plné, je smrtelnou pastí.

Číst dál...

Ruští horníci drží hladovku, nedostali mzdy

iUHLI gukovo wikipedia dmitry89Horníci ruské společnosti Kingugol z Rostovské oblasti drží od poloviny srpna hladovku, aby upozornili na nevyplacené mzdy. Hladoví více než stovka horníků, kteří navíc odmítají lékařské vyšetření.

Číst dál...

Bez veřejné podpory soláry stagnují

iUHLI solary sk wikipadia orgInstalovaný výkon solárních elektráren v Česku od roku 2012 stagnuje. Ke konci letošního 1. pololetí bylo v tuzemsku instalováno 2045,5 megawattu (MW) zdrojů, které energii ze slunce vyrábějí. To je o necelá dvě procenta méně než na konci roku 2012.

Číst dál...

Nediskriminujte uhlí, bouří se kraje

iUHLI kotlikove dotace fronty krvysocinaMinisterstvo životního prostředí vyjednalo u Evropské komise navýšení prostředků na kotlíkové dotace o 300 milionů korun. Na příspěvky, které se začnou vyplácet zkraje příštího roku, však nebudou mít nárok vlastníci uhelných ani kombinovaných kotlů.

Číst dál...

REKLAMA