Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Bílina vzdala hold horníkům

uhli tezba ikona freeimagescom

Mírové náměstí v Bílině hostilo o víkendu tradiční oslavu Dne horníků. Kromě předsedy představenstva Severočeských dolů Ivo Pěgřímka a starosty města a hejtmana Oldřicha Bubeníčka horníkům prostřednictvím kněze požehnala také svatá Barbora.

Číst dál...

Caterpillar chce propustit dva tisíce lidí

uhli tezba ikona freeimagescom

Největší výrobce zemních strojů a zařízení pro těžební průmysl oznámil, že hodlá uzavřít svůj závod v belgickém Gosselies. Tento bolestivý záměr je součástí loňského restrukturalizačního plánu společnosti, který má připravit o práci 10 tisíc zaměstnanců.

Číst dál...

Uhlí pomohlo nakrmit tisíce dětí

uhli tezba ikona freeimagescom

Lepší nálada, větší aktivita a výrazné zlepšení školní docházky. To je výsledek projektu „Obědy pro děti“, do kterého je od roku 2013 zapojená i organizace Women for women manželů Pavla a Ivany Tykačových.

Číst dál...

MPO: Vývoj v OKD nešlo předvídat

uhli tezba ikona freeimagescom

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) považuje svůj postup v otázce pohledávky vůči OKD ve výši 1,888 miliardy za správný. MPO do insolvenčního řízení přihlásilo pohledávku, která vůbec nemusí vzniknout a jejíž výše je jenom odhadovaná. Insolvenční správce Lee Louda ji následně neuznal. Ministerstvo nyní oznámilo, že její vyřazení soudně nenapadne.

Číst dál...

Od tragédie v dole Pluto uplynulo 35 let

uhli tezba ikona freeimagescom

Horníkům, kteří zahynuli před 35 lety při důlním neštěstí v Louce u Litvínova, se přijeli poklonit severočeští politici, představitelé podnikatelského, veřejného a kulturního života i současní horníci. Obětem vzdal hold také ústecký hejtman Oldřich Bubeníček a člen zastupitelstva Radek Belej (oba KSČM) i primátor města Most Jan Paparega.

Číst dál...

REKLAMA