Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Stát neplní svůj závazek nákupu ekologicky čistých vozidel

elektrovozidlo

Aktuálně běží nebo se připravuje řada programů, které jsou komplementární s vládou schváleným Národním akčním plánem čistá mobilita a mají jediný cíl: podpořit nákup vozidel na alternativní paliva. Česku navíc hrozí, že nesplní ekologické závazky v dopravě. Na podzim bude například vypsána výzva, v níž bude 150 milionů korun z Národního programu Životní prostředí, a která bude určena pro nákup ekologických vozidel pro kraje, obce a jejich organizace.

Číst dál...

Detektory na únik CO výrazně snižují nebezpečí otravy

komin

Otrava oxidem uhelnatým (CO) je významným zdravotním problémem v mnoha vyspělých zemích světa a zaujímá první místo mezi otravami v Evropě. Za běžných okolností plynový spotřebič v domácnostech nepředstavuje žádné nebezpečí, neboť naprostá většina intoxikací není způsobena zemním plynem jako palivem, ale zanedbaným servisem spotřebičů nebo spalinových cest a nedodržováním servisních period podle návodu výrobce spotřebiče.

Číst dál...

MŽP dá 60 milionů na ekologickou likvidaci autovraků

vrak auta SXC ikona

Ministerstvo životního prostředí dá 60 milionů korun na ekologické zpracování autovraků. Žádosti o podporu mohou v rámci Národního programu Životní prostředí podávat právnické a fyzické osoby, které mají oprávnění podnikat v oboru nakládání s nebezpečnými odpady a mají souhlas k provozování autovrakoviště.

Číst dál...

Hradlaři staví bezpečné cesty pro vlaky

iuhli hradlari cesty vlaky ikona

Většina uhlí se ze šachty dopravuje k zákazníkům po železnici. A na to, aby uhlí dorazilo včas a v pořádku, dohlíží řada profesí. Mezi nimi také hradlaři, tedy ti, kdo staví cesty pro vlaky s uhlím. „Správný hradlař musí mít velkou dávku zodpovědnosti, musí znát dopravní předpisy a další náležitosti, musí umět u práce přemýšlet a hlavně musí mít chuť pracovat,“ říká Ladislav Švácha, který profesi hradlaře dělá už více než dvacet let.

Číst dál...

Poslední tunu uhlí vystavují v muzeu

posledni tuna uhli ikona dulninoviny

Poslední tuna uhlí vytěžená v britském hlubinném dole Kellingley, který byl v prosinci loňského roku uzavřen, skončila v Britském národním muzeu hornictví.

Číst dál...

REKLAMA