Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Bez veřejné podpory soláry stagnují

iUHLI solary sk wikipadia orgInstalovaný výkon solárních elektráren v Česku od roku 2012 stagnuje. Ke konci letošního 1. pololetí bylo v tuzemsku instalováno 2045,5 megawattu (MW) zdrojů, které energii ze slunce vyrábějí. To je o necelá dvě procenta méně než na konci roku 2012.

Číst dál...

Nediskriminujte uhlí, bouří se kraje

iUHLI kotlikove dotace fronty krvysocinaMinisterstvo životního prostředí vyjednalo u Evropské komise navýšení prostředků na kotlíkové dotace o 300 milionů korun. Na příspěvky, které se začnou vyplácet zkraje příštího roku, však nebudou mít nárok vlastníci uhelných ani kombinovaných kotlů.

Číst dál...

Srpen a uhlí

uhli tezba ikona freeimagescomSrpen jako by dal uhlí o něco více prostoru v budoucí evropské energetice. Nelze však tvrdit, že jde o trvalou změnu. Blíží se konec měsíce srpna a možná stojí za to se trochu ohlédnout, protože měsíc srpen byl na události spojené s uhlím a jeho těžbou docela bohatý.

Číst dál...

Proč nikdo neposlouchá ta slova varovná?

uhli tezba ikona freeimagescomVětu z titulku možná znáte z písně Blízko Little Big Hornu, kde šlo o varování pro generála Custera od stopaře Bridgera. Já se ale nebudu věnovat indiánům nýbrž uhlí. Přední český geolog, profesor Vladimír Slivka totiž varuje, že by bylo velkou chybou, odříznout se od zásob špičkového hnědého uhlí.

Číst dál...

VIDEO: I gigant občas padne na kolena

iuhli nehody dulnich vozu ikona 2

Jsou obrovské, těžké, dokáží neuvěřitelné věci. Ale ani ony nejsou nezničitelné. Podívejte se na kompilaci často kuriózních nehod velkých strojů.

Číst dál...

REKLAMA