Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Provoz tepláren snižuje dopady smogu

teplarna eske budjovice compressed

Průběh letošní zimy nám několikrát připomněl, že smog není jen záležitostí minulosti. Mění se však jeho původci. Zatímco některá ekologická sdružení viní stále hlavně tradiční velké zdroje tepla a elektřiny, teplárny přešly do protiútoku. Tvrdí, že jejich činnost naopak důsledky smogové situace zmírňuje.

Číst dál...

Německou energetiku zachraňuje uhlí

moorburg 02 compressed ikona

Známý fyzik Vladimír Wagner se ve svém komentáři pro server Technet obul do německé energetické revoluce. Komentář přinášíme ve zkrácené podobě.

Číst dál...

Čína zruší sto nových uhelných elektráren

ina uhelna elektrarna wikimedia org compressed ikona

Ani důsledky loňského omezení těžby uhlí neodradilo čínské představitele od nové redukční diety. Národní energetické agentury nařídila zrušit 103 plánovaných, ale i již budovaných elektráren. Úhrnná kapacita čínských uhelných elektráren by tak měla být o astronomických 120 GW nižší.

Číst dál...

Odboráři souhlasí s prodejem OKD Diamu

diamo wikipedie compressed ikona

Odborový svaz pracovníků v hornictví, geologie a naftového průmyslu (OS PHGN) spolu s představiteli ČMKOS přivítali vládní plán, jak dále postupovat v kauze OKD. Po odkupu těžební společnosti státnímu podniku Diamo za symbolickou cenu, zato včetně všech závazků, volali horníci už řadu měsíců. 

Číst dál...

Nahrazování uhlí biomasou vede ke katastrofě

vlak plny drevenych pelet pro elektrarnu drax EGTV ikona DRAX IUHLI

Známý fyzik Vladimír Wagner varuje před důsledky nebezpečného trendu v evropské energetice, který způsobila snaha o urychlené snižování emisí CO2. Přinášíme vám jeho komentář uveřejněný na serveru Technet ve zkrácené podobě.

Číst dál...

REKLAMA