Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Lidé s moderními kotli shánějí ořech 2

kotel ikona

Dotace na moderní automatické kotle pro domácnosti mají zajímavý vedlejší efekt. Všichni poptávají hnědé uhlí ořech 2, a to není.

Číst dál...

Balkán sází na uhlí

uhli

V Srbsku se chystá rozšíření uhelného dolu a výstavba nového uhelného bloku. Celkově se na západě Balkánu plánují v příštím desetiletí nové bloky o výkonu až 2,6 GW, což si vyžádá investice v rozsahu miliard eur.

Číst dál...

Budoucnost těžby diamantů je v moři

ship01 foto debeers com compressed ikona

Rostoucí poptávka po diamantech a klesající výtěžnost suchozemských dolů žene těžaře k obtížně dostupným nalezištím. Těžařská společnost De Beers plánuje navýšení počtu speciálních lodí, jejichž technologie umožňuje efektivní podmořskou těžbu diamantů u jihozápadního pobřeží Afriky. Britský Seabed Resources chce prohledávat mořské dno u Havajských ostrovů o rozloze 2x větší než Wales. Podle analytiků 30 hlavních suchozemských dolů dosáhne konce životnosti do roku 2030. Nedostatek diamantů ale hrozí už po roce 2019. Podle ALO diamonds je očekáván růst cen.

Číst dál...

Z raziče se stal potrubářem

okd dl paskov ikona

Břetislav Vašíček uplatnil na novém místě jednu přednost bývalých horníků – zvyk podávat pracovní výkony. Všiml si toho jeho zaměstnavatel a vyslovil poptávku po dalších chlapech ze šachty.

Číst dál...

Práce pro bývalé horníky je málo

uhli

Co naplat, že nezaměstnanost v České republice klesá, když regiony s převahou těžby uhlí to nepociťují. Ubývající pracovní místa v těžebním sektoru stále chybí.

Číst dál...

REKLAMA