Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Od tragédie v dole Pluto uplynulo 35 let

uhli tezba ikona freeimagescom

Horníkům, kteří zahynuli před 35 lety při důlním neštěstí v Louce u Litvínova, se přijeli poklonit severočeští politici, představitelé podnikatelského, veřejného a kulturního života i současní horníci. Obětem vzdal hold také ústecký hejtman Oldřich Bubeníček a člen zastupitelstva Radek Belej (oba KSČM) i primátor města Most Jan Paparega.

Číst dál...

VIDEO: Těžba a rekultivace ruku v ruce

iUHLI rekultivace doluRekultivace krajiny po těžbě uhlí dokáží člověka ohromit. Zejména, pokud jsou zachyceny časosběrným videem. Podívejte se jak společnost Glencore prováděla rekultivační práce na starých uhelných dolech Westside v Novém Jižním Walesu v Austrálii.

Číst dál...

Největší rypadlo na Armádě končí

iUHLI rk5000 r10 rypadloPo 34 letech bude koncem letošního roku odstaveno rypadlo RK5000/R10 v lomu ČSA. Obří stroj se začal v provoze využívat v roce 1983.

Číst dál...

MPO se nebude kvůli OKD soudit

ministr jan mladek IUHLI ikona

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) oznámilo, že nepodá u insolvenčního soudu žalobu kvůli své neuznané pohledávce vůči společnosti OKD. Podle ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) nebude pozice státu nedomáháním se pohledávky oslabena, protože náklady spojené s uzavíráním dolů mohou být řešeny v rámci schválené reorganizace.

Číst dál...

Hořící haldu uhasí umělé jezero

iUHLI halda hrabuvka vjezd wikipedia petr stefekMísto golfového hřiště bude na haldě v Ostravě-Hrabůvce umělé jezero. Už se napouští. Než bude plné, je smrtelnou pastí.

Číst dál...

REKLAMA