Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

ČEZ žaluje Škodu JS kvůli potrubí v Dukovanech

jedukovany2 compressed

Energetická společnost ČEZ podala žalobu na firmu Škoda JS o náhradu škody 611 milionů korun kvůli chybným kontrolám potrubí v jaderné elektrárně Dukovany. Částka nemusí být konečná. Připomněl, že ČEZ odstávky vynucené chybnými kontrolami přišly loni asi na 2,5 miliardy korun.

Číst dál...

Volání po technologii záchytu CO2

hlin02

Asociace producentů uhlí apeluje na světové politiky, aby změnili svůj přístup a výrazně podpořili nasazení technologií záchytu oxidu uhličitého.

Číst dál...

Z komína trmické teplárny byli letecky evakuováni lidé

evakuace trmice ikona EGTV TZ

Neobvyklý pohled jak z akčního filmu se po dva dny nabízel všem, kteří se dívali směrem ke komínu Teplárny Trmice. Z vrcholu této 220 metrů vysoké a ve vrcholové koruně 5,3 metru široké stavby byly za asistence vrtulníku evakuovány zraněné osoby. Jednalo se o cvičení leteckých záchranářů střediska Letecké záchranné služby v Ústí nad Labem.

Číst dál...

VIDEO: Kovačovská má pochybnosti o antifosilním zákonu

uhli tezba ikona freeimagescom

Náměstkyně ministra průmyslu a obchodu (MPO) Lenka Kovačovská v rozhovoru pro iUHLI TV uvedla, že si není jistá, zda takový zákon vůbec potřebujeme.

Číst dál...

Portál i mobilní aplikace Senoseč se osvědčují: Letos zachránily 553 zvířat

srnec EGTV FREEIMAGES

Webový portál Senosec.czu.cz a letos nově spuštěná mobilní aplikace Senoseč nesou ovoce. V letošní sezóně se díky nim podařilo před smrtí zachránit 553 zvířat, z toho 183 mláďat. To je více než trojnásobný nárůst oproti roku 2015. Na projektu spolupracují od roku 2014 Česká zemědělská univerzita (ČZU), Ministerstvo životního prostředí (MŽP), dobrovolníci a myslivci.

Číst dál...

REKLAMA