Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Svůj talent rozvíjí student i díky uhlí

coaltv student rozviji talent ikona

Biologie ho očarovala díky tomu, že je plná barev a tvarů a je vždy na co koukat. To o tomto vědním oboru říká Václav Bočan, student mosteckého Podkrušnohorského gymnázia. Své znalosti zdokonaluje i díky daru společnosti Vršanská uhelná z jejichž peněz škola vybavila biologickou laboratoř. Shlédněte reportáž o talentovaném mladíkovi na CoalTV.cz.

Číst dál...

Vršanské uhlí pomohlo regionu téměř 30 miliony

uhli tezba ikona freeimagescom

Vršanská uhelná, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače, pomohla v roce 2015 Ústeckému kraji, zejména Mostecku, bezmála 30 miliony korun. Kromě dlouholetého projektu Chytré hlavy pro Sever a role generálního partnera Černých andělů – DHK Baník Most patřila k nejvýznamnějším sponzorským aktivitám rekonstrukce mostecké porodnice za 4,2 milionu korun.

Číst dál...

Horníky rozváží ke strojům Bochníček

coaltv auto bochnicek ikona

Společnost Czech Coal Power, která je součástí skupiny Czech Coal Group, si pořídila novinku. Terénní mikroautobus, kterému se přezdívá Buchanka, používá firma k dopravě lidí v lokalitě hnědouhelného lomu ČSA. Denně se s ním najezdí v náročných podmínkách dolu stovka kilometrů. Vzhled auta se od jeho prvních verzí, které vyjely už v roce 1958, příliš nezměnil.

Číst dál...

Na Mostecku mají vlastní čističku nákladních vagónů

coaltv mostecko cisticka vagonu ikona

Jak se čistí nákladní vagóny, které převážejí vytěžené horniny v důlních lokalitách? Shlédněte naši další reportáž a podívejte se na takovou čističku přímo při práci.

Číst dál...

Startuje 8. ročník soutěže ekologických oskarů

eon energy globe award crJiž poosmé se v České republice uskuteční národní kolo světové soutěže Energy Globe Award, která paralelně probíhá ve 177 zemích světa. Její česká verze pod názvem E.ON Energy Globe Award ČR startuje registrací projektů. Až do 15. dubna se může přihlásit každý, jehož projekt přispívá k úsporám energií či ochraně životního prostředí. Autor vítězného projektu získá ekologický vůz ŠKODA a možnost zúčastnit se světového finále soutěže.

Číst dál...

REKLAMA