Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

"Řešte odpady a kanalizaci!", vyzvalo jihlavskou radnici fórum občanů

forum_ikona

Nakládání s odpady, opravy kanalizace, oživení centra a rozšíření městské hromadné dopravy – to jsou nejpalčivější problémy, které sestavili účastníci tradičního Fóra Zdravého města Jihlavy, letos s podtitulem letos Co na srdci, to na Fóru! Následují témata revitalizace náměstí, absence sociálních bytů a míst ve školkách (podrobněji níže v tabulce).

Číst dál...

VIDEO: BOSCH DIESEL představil infostánek Žabí dům s ekotématikou

bosch_zabi_dum_ikona

Unikátní infostánek s názvem Žabí dům představila v Jihlavě firma Bosch Diesel.  Mobilní infostánek prezentuje drobné projekty spojené s ochranou životního prostředí, které firma souhrnně označuje jako GoGreen. V loňském roce Bosch Diesel takových projektů realizoval například kolem stovky a letos to bude podobné.

Číst dál...

S bioodpadem můžete do všech jihlavských sběrných dvorů

bioodpad

Větve, listí, trávu a další biologicky rozložitelné odpady mohou obyvatelé Jihlavy nově ukládat ve všech sběrných dvorech do speciálních velkoobjemových kontejnerů. Novinku zavádí od 1. března 2012 Služby města Jihlavy ve spolupráci s Magistrátem města Jihlavy. Odpady mohou být pouze rostlinného původu, především se jedná o větve, listí a trávu. Odpad nesmí obsahovat žádné nežádoucí příměsi, jako jsou plasty, kovy, nebezpečné odpady a jiné nerozložitelné komodity.

Číst dál...

Chytré sítě změní energetiku k nepoznání

solarni_energie_03

První zkušenosti z provozu takzvaných chytrých energetických sítí (smart grids) v několika severoamerických městech ukazují, že tento systém představuje budoucnost především při využívání decentralizovaných energetických zdrojů, zejména solárních a větrných.

Číst dál...

Třídění má smysl – 93 procent plastu a papíru se znovu použije

20120224_tridirna_065_ikona

Velká většina odpadu, který občané z Jihlavska uloží do kontejnerů na plasty a papír, najde další využití. Konkrétně třídící linka v Jihlavě vrací do oběhu 93 procent dotříděného odpadu. „Čísla ukazují, že třídění opravu má smysl. Na začátku těchto dobrých výsledků je zodpovědný přístup obyvatel, kteří do kontejnerů správně ukládají patřičný odpad, za což zasluhují poděkování.

Číst dál...

REKLAMA