Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Poslední tunu uhlí vystavují v muzeu

posledni tuna uhli ikona dulninoviny

Poslední tuna uhlí vytěžená v britském hlubinném dole Kellingley, který byl v prosinci loňského roku uzavřen, skončila v Britském národním muzeu hornictví.

Číst dál...

Tři nové dozery míří na Vršany

dozer uhli Ikona

Tři nové malé dozery Komatsu D65 zamířily v březnu do Vršanské uhelné. Právě tam totiž společnost Czech Coal Power obnovovala strojní park pomocné mechanizace.

Číst dál...

Obří pramen si převezme stát

voda

Čerpání spodních vod z Obřího pramene v Lahošti u Duchcova přebere stát. Veškeré činnosti přejdou na státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ).

Číst dál...

Obyvatelé Karviné se bojí nezaměstnanosti i následného nárůstu kriminality

uhli tezba ikona freeimagescom

Současná situace kolem společnosti OKD vzbuzuje mnoho otázek ohledně budoucnosti Moravskoslezského kraje a případných dopadů ukončení těžby uhlí na Karvinsku. Agentura STEM/MARK provedla průzkum mezi obyvateli Karviné. Tři čtvrtiny z nich by se pokusily těžbu zachránit, a zachovat tak pracovní místa. Téměř čtvrtina by další ztrátovou produkci uhlí nepodporovala a neefektivní fungování firmy ukončila.

Číst dál...

Na šachtu se opět vrátí archeologové

iuhli archeologove wiki

V dubnu se do Vršanské uhelné opět vrátí archeologové, aby tu pracovali na projektu Záchranného archeologického výzkumu v prostoru bývalé obce Hořany.

Číst dál...

REKLAMA