Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Češi loni poprvé odevzdali k recyklaci více než 1 000 tun použitých baterií

baterie tuzkovePodle aktuálních údajů neziskové společnosti ECOBAT odevzdali loni lidé i firmy na Vysočině meziročně o 20 procent méně, konkrétně 23,3 tun použitých baterií a akumulátorů. V České republice se loni přesto vybralo rekordních 1 031 tun, což je také dvanáctiprocentní meziroční nárůst. Tímto množstvím se mj. podařilo naplnit dobrovolnou dohodu s Ministerstvem životního prostředí ČR.

Číst dál...

Vysočina zásadně nesouhlasí se snahami o přesun sídla ERÚ

behounek jiriHejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se dopisem obrátil na ministra průmyslu a obchodu v demisi Jiřího Cieńciału ve věci zvažovaného přenesení sídla Energetického regulačního úřadu (ERÚ) z Jihlavy do Ostravy. "Tato změna má být docílena vložením nepřijatelného přílepku novely energetického zákona. Odmítám jakékoliv snahy o přenesení úřadu z Jihlavy, a to tím spíše, že je jako nové sídlo navrhována Ostrava.

Číst dál...

VIDEOROZHOVOR: Firma CONTEG oslavila 15 let od svého vzniku

conteg logo ikonaSpolečnost CONTEG patřící mezi největší výrobce IT rozvaděčů, průmyslových rozvaděčů a systémových řešení a služeb pro datová centra a průmyslové aplikace v Evropě, Africe a Středním východě, v letošním roce oslavila 15 let od svého založení. Rozvaděče s logem CONTEG je možné potkat ve více než 50 zemích na 4 kontinentech. Celý prostor EMEA (Evropa, severní Afrika, Blízký a Střední východ) pokrývá společnost CONTEG sítí distributorů a vlastních obchodních zastoupení. O klíčových momentech v historii firmy a jejím strategickém směřování jsme mluvili s předsedou představenstva Vítem Voláčkem.

Číst dál...

IBRS: Češi si myslí, že bez jaderné energie se do budoucna neobejdou

jaderna elektrarna ikonaRozvoj jaderné energie má mezi obyvateli ČR více příznivců než odpůrců. Jak ukázal aktuální výzkum společnosti IBRS, rozvoj jaderné energie v naší republice má od roku 2011 rostoucí podporu a v listopadu 2013 se pro něj vyslovilo 68% dotázaných.

Číst dál...

VIDEO: Premiér Rusnok prozradil stanovisko vlády k povinnosti uspořit až 1,5% energie

rusnok ksv ikonaEvropská unie během posledních let výrazně zvýšila svou pozornost vůči účinnému využívání energie. V říjnu 2006 představila Evropská komise Akční plán pro energetickou účinnost se zaměřením na zvýšení energetické účinnosti do roku 2020 o 20 % oproti roku 1990. Podle jejích odhadů tyto úspory pomohou Evropě v daném období snížit množství vypouštěných emisí uhlíku o 780 milionů tun a ušetřit až 100 miliard eur na palivech. PREMIÉR RUSNOK PROZRADIL ENERGY TV POSTOJ SOUČASNÉ VLÁDY!

Číst dál...

REKLAMA