Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Jaderná elektrárny Dukovany má svého půlmiliontého návštěvníka

dukovany ikona

Informační centrum Jaderné elektrárny Dukovany navštívil půlmiliontý návštěvník, kterým je studentka gymnázia Miriam Danielková ze Zhoře u Skutče a kromě certifikátu od skupiny ČEZ obdržela řadu překvapení. 

Číst dál...

Elektromobily dobíjí čistou energii z jádra přímo v Dukovanech

dukovany elektromobil

Skupina ČEZ zprovoznila před Informačním centrem Jaderné elektrárny Dukovany dobíjecí stanici pro elektromobily. Jde o první dobíjecí stanici ČEZ na Vysočině. Návštěvníci informačního centra se tak na vlastní oči mohou podívat, jak funguje koncept dopravy na elektřinu v podání ČEZ. Slavnostní zahájení provozu nové dobíjecí stanice proběhne v úterý 18.6.2013 v 10:30 hodin před Informačním centrum JE Dukovany.

Číst dál...

Obor energetika na Střední průmyslové škole v Třebíči má první absolventy

energetici-spst ikona

V minulém týdnu skládali studenti oboru energetika na Střední průmyslové škole v Třebíči maturitní zkoušku. Elektrotechnický obor zaměřený na oblast silnoproudu a strojírenství vznikl z podnětu Kraje Vysočina a Skupiny ČEZ v roce 2009. Letos má první absolventy. Ti ve středu 5. června slavnostně přebírali svá vysvědčení, nyní se chystají na novou životní etapu.

Číst dál...

M.A.Z.I.M.G.D.L. milují P. S. B.

dukovany ikona

To není žádný milostný víceuhelník z Dukovan ani tajná šifra ale konstatování faktu, že turbíny Marie, Alena, Zdena, Irena, Marta, Gerda, Dáša a Lenka milují zimu, kterou přináší Pankrác, Servác a Bonifác, květnoví ledoví muži. Zkrátka dukovanským turbínám vyhovuje ochlazení, které přináší květnoví ledoví muži. V současném chladném vzduchu pracují pilněji než v teplých letních dnech.

Číst dál...

VIDEO: Startuje E.ON Energy Globe Award ČR 2013

eon energy globe award cr

Zavedli jste doma či ve své firmě inovace, které šetří energii nebo pro její výrobu používají obnovitelné zdroje? Recyklujete v obci odpadní energii? Šíříte osvětu mezi mládež? Nebo jste si zateplili dům či zrealizovali jiné úpravy, které vedou k úsporám energií a peněz? Pak je E.ON Energy Globe Award ČR ta pravá soutěž pro Vás. Vítězné projekty jednotlivých kategorií získají hodnotné ceny od partnerů soutěže. Absolutní vítěz E.ON Energy Globe ČR 2013 získá peněžní odměnu v hodnotě 300.000 Kč.

Číst dál...

REKLAMA