Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Češi odevzdali k recyklaci již 521 Svatováclavských korun

elektrospotrebice

Od roku 2005, kdy kolektivní systém ELEKTROWIN zahájil svou činnost, odevzdali Češi k recyklaci již bezmála 125 000 tun vysloužilých elektrospotřebičů, které obsahovaly 1250 kilogramů zlata, což je hmotnost 521 Svatováclavských korun. Celková váha odevzdaných elektrospotřebičů se může srovnávat s 9 Brooklynskými mosty, zároveň jde o více než 5 milionu kusů spotřebičů. Postavené do řady vedle sebe by vytvořily „hada“ vedoucího z Prahy do Říma a zpět.

Číst dál...

Vodní kapky se představily na konferenci Fórum 2000

forum_2000_ikona

Ve dnech 9. až 11. října 2011 proběhla v Praze tradičně pod záštitou Václava Havla patnáctá výroční konference Forum 2000. Debat a diskusí o klíčových problémech, kterým čelí naše civilizace, se zúčastnilo přes 120 významných světových osobností, zejména politiků, vědců, náboženských představitelů, podnikatelů a zástupců občanské společnosti. Třídenní konference Forum 2000 se každý rok účastní více než 3.000 pozorovatelů. Mezi nimi jsou především zástupci vlád, akademici, představitelé občanské společnosti, podnikatelé a studenti.

Číst dál...

Střední škola obchodu a služeb Jihlava letos získala dva energetické OSKARY

eon_energy_globe_award_cr

Stejně jako v minulosti byla soutěž rozdělena do sedmi soutěžních kategorií: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. Sedm nejlepších právě svádělo boj o hlasy veřejnosti v internetovém hlasování, které probíhalo až do poloviny září na webu www.energyglobe.cz. Tyto hlasy jsou pak využity při určování celkového vítěze letošní soutěže, pro kterého je letos nově určena odměna ve výši 500.000,- Kč.

Číst dál...

VIDEO: E.ON Energy Globe Award ČR 2011 zná své finalisty

eon_energy_globe_award_crTřetí ročník soutěže oceňující projekty, které šetrně využívají energii, už zná své finálové projekty. Jak v úterý sdělili organizátoři, o titul se utkají například projekty ekologicky šetrného obchodu Tesco, energeticky soběstačné obce Kněžice nebo modernizace Základní školy Střelské Hoštice.

Číst dál...

Doba dovolených svádí k přejídání

grilovani_V období prázdnin se nevyhneme zahradnímu grilování a  spoustě dalších oslav, ale pozor, ať si je zbytečně nezkazíte pobytem v nemocnici. Přejídání v letním období, zakončené alkoholem, končívá v mnoha případech neradostně – trávicími potížemi, které se mohou projevovat u každého trochu jinak.Jednoho pálí žáha, druhý trpí společensky degradujícím říháním nebo nadýmáním. Člověk je prostě v tomto směru nepoučitelný.

Číst dál...

REKLAMA